Aktualności
Szkoła
Info dla uczniów
Wydarzenia
Konkursy Ogólnopolski Konkurs CEA Kursy Przesłuchania CEA Koncerty „Miodowa Jesień” Elsner Coro Seminarium dla chórmistrzów Współpraca z Bard College (USA) Współpraca z R. Schumann Hochschule Düsseldorf (Niemcy) Koncerty dla uczniów Szkoły Specjalnej nr 109 Koncert w ramach 40. Marschner Festival Hinterzarten Dzień Edukacji Muzycznej 2017
Galeria Info dla nauczycieli Kontakt Linki Archiwum Jubileusz 70

 

dussjesien15

 

22-26 października 2015

 

Młodzi muzycy obu narodowości spotkali się ponownie w dniach 22-26 października 2015 w Dusseldorfie. W ramach rewizyty odbyły się wspólne warsztaty i próby do dwóch koncertów. Pierwszy z nich odbył się w Konzerthaus zum Haus w Ratingen, drugi zaś w Partikasaal w siedzibie Robert Schumann Hochschule. W wykonaniu zespołów kameralnych zabrzmiały m. in. Kwartet g-moll W. A. Mozarta, Trio skrzypcowe K. Mikuliego oraz Kwintet fortepianowy g-moll D. Szostakowicza. Uczniowie zagrali również solo z akompaniamentem fortepianu utwory D. Poppera, S. Rachmaninowa czy F. Chopina. Wśród wykonawców znalazło się pięciu pianistów z Niemiec oraz sześciu uczniów naszej szkoły (trzy skrzypaczki, altowiolistka oraz dwoje wiolonczelistów). Oba koncerty były ogromnym sukcesem i zostały ciepło przyjęte przez niemiecką publiczność.
Podczas wizyty uczniowie mieli także okazję odwiedzić Kolonię i Bonn. Wycieczki były wspaniałą okazją do bliższego poznania się z kolegami ze szkoły partnerskiej oraz stanowiły niezwykle wartościowy i ciekawy element całego projektu.
Podstawową ideą tej współpracy są wspólne spotkania i praca młodych muzyków pod kierunkiem znakomitych pedagogów oraz ich występy w prestiżowych salach na terenie Polski i Niemiec.

 

Plakat.pdf

 

Program koncertu.pdf

 

 

 


 

 

 

dusswiosna15

 

20-25 maja 2015

 

Młodzi muzycy obu narodowości spotkali się w dniach 20-25 maja 2015
w Warszawie. Od 20 do 23 maja 2015 odbywały się wspólne warsztaty kameralne pod kierunkiem znakomitych pedagogów polskich i niemieckich. 22 maja odbył się Recital pianistów z Niemiec w Dworku Fr. Chopina w Żelazowej Woli, a 23 maja koncert kameralny „Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich”.
W koncercie wzięło udział 4 pianistów, waltornista i klarnecista z Niemiec oraz
4 wiolonczelistów, skrzypek i altowiolistka z naszej szkoły.
Koncert stał na bardzo wysokim poziomie artystycznym, wśród gości mieliśmy zaszczyt powitać grono sponsorów tego przedsięwzięcia z Niemiec –  Meyer Struckmann Stiftung. W programie znalazły się wybitne dzieła m. in.: L.van Beethovena, J. Brahmsa, R. Schumanna, W. Lutosławskiego, F. Liszta itp.
Podstawową ideą w/w projektu są wspólne spotkania i praca młodych muzyków pod kierunkiem znakomitych pedagogów oraz ich występy w prestiżowych salach na terenie Polski i Niemiec.

Następny etap projektu to październik 2015 – wyjazd uczniów naszej szkoły
do Dusseldorfu.

 

Program koncertu.pdf

 

 


 

 

dusseldorf top

 

Wizyta w Robert Schumann Hochschule Düsseldorf

 

W dniach 15-18 listopada br. reprezentacja OSM II st. im. Z. Brzewskiego

w osobach Julii Wrońskiej, Emilii Jarockiej, Mikołaja Burzyńskiego, Adama Goździewskiego oraz Dyrekcji szkoły - Pani Iwony Wagi, oraz Pani prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz przebywała w Düsseldorfie w Niemczech. Uczniowie, oraz Panie Dyrektor odwiedzili Robert Schumann Hochschule na zaproszenie władz uczelni w ramach wymiany uczniowskiej. W dniu 17 listopada 2013 r. w sali koncertowej wspomnianej szkoły odbył się koncert, na którym wykonano utwory Chopina, Wieniawskiego, Cassadò, Bazziniego oraz Brucha. Wyjazd zakończył się w poniedziałek, 18 listopada zwiedzaniem miasta Düsseldorf. Z radością oczekujemy naszych niemieckich kolegów, którzy odwiedzą nas w przyszłym roku 2014.

 

dusseldorf 1 dusseldorf 2
dusseldorf 3 dusseldorf 4

 zobacz więcej zdjęć...

 

 

 

 

Grudzień 2017
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Absolwenci
IMAGE

skrzypek, solista, członek Lutosławski Quartet i Zehetmair Quartet, pedagog

“...Liceum Brzewskiego to ważne
dla mnie miejsce...”

IMAGE

Pianista  koncertujący w najlepszych salach świata:  Carnegie Hall w Nowym Yorku,  Festspielehaus w Salzburgu, Berliner Philharmoniker,  Concertgebouw w Amsterdamie,  i wiele innych;  prowadzi klasy mistrzowskie na świecie; propagator muzyki polskiej; Prezes stowarzyszenia pianistów –pedagogów EPTA Poland  oraz  Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Polskiej im Paderewskiego w Warszawie.

Jestem jednym z nielicznych, którzy ukończyli obie szkoły – „mała i dużą Miodową”. Jako uczeń spędziłem tu kilkanaście lat mojego życia i wspominam ten czas z sentymentem… To był mój drugi dom. Wspaniali nauczyciele, wspaniała atmosfera, wspaniałe koleżanki… i koledzy. Pamiętam pączki od Bliklego, które wszystkim uczniom fundował Artur Rubinstein,  ilekroć był w Warszawie. Tu przeżyłem moje pierwsze koncerty i wyjazdy zagraniczne. Być jako 10 –latek  w Paryżu na koncertach  to przeżycie którego się nie zapomina…  Tu po raz pierwszy koncertowałem pod dyrekcja Maestro Maksymiuka – prowadził on wtedy orkiestrę szkolną. Artystyczna atmosfera współpracy była zawsze najważniejszym elementem,  który do dziś wspominają wszyscy absolwenci na całym  świecie. Taka jest Miodowa i taką zostanie... 

IMAGE

altowiolista słynnego kwartetu smyczkowego Belcea, dyrygent, profesor londyńskiej Guildhall School of Music and Drama w Londynie

„Z wielką nostalgią wspominam moje lata w szkole na ulicy Miodowej. W wieku kilkunastu lat w młodym muzyku rodzą sie i krystalizują marzenia i plany związane z jego muzyczną przyszłością. Dzięki wspaniałym pedagogom i utalentowanym koleżankom i kolegom (z którymi przyjaźnie kwitną po dziś dzień...) moja szkoła była wspaniałym miejscem dla podsycania tych muzycznych pragnień... Z wielką radością wracam do mojej starej szkoły na spotkania z młodzieżą. "Miodowa" jest oazą muzycznego optymizmu i idealizmu. Daje wspaniały start młodym utalentowanym muzykom...”

IMAGE

pianista, pedagog

“...w naszej szkole panuje fantastyczna atmosfera sprzyjająca rozwojowi najlepszych...”

IMAGE

Koncertmistrz Orkiestry Filharmonii Narodowej,
Pedagog UMFC

"Zastanawiam się jak przez lata nauki gry na skrzypcach, której towarzyszyło wiele konkursów i występów, oraz jednoczesnym intensywnym życiu towarzyskim ze szkolnymi koleżankami i kolegami udało mi się czegoś nauczyć w innych dziedzinach (przedmiotach ogólnokształcących). Było to możliwe chyba tylko na Miodowej!"

IMAGE

Reżyser dźwięku, współwłaściciel wydawnictwa płytowego DUX (ponad 110 nagród zagranicznych, 47 Fryderyków)

Miodowa” … to mój czas „ wielkiej rzeźby”, tu nauczyłam się wszystkiego: walczyć z tremą egzaminacyjną i pić herbatę bez cukru (był na kartki), odpisywać na liściki miłosne (tak, tak, nie było wtedy SMSów) i podejmować odważne decyzje: nie będę przeciętną pianistką, spróbuję zostać reżyserem dźwięku ( a to dopiero!). Ale naprawdę „Miodowa” stała się „moja” po dyplomach obu moich synów: Aleksandra i Michała( „Tradition, tradition”). Kocham to miejsce!

 

IMAGE

kompozytor, dyrygent, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie

..."Miodowa" przyniosła mi mnóstwo
inspiracji na całe życie, a także wielkie
przyjaźnie, które trwają do dziś...”

IMAGE

dziennikarz Programu 2 Polskiego Radia. Prowadzi "Poranek Dwójki”. Autor "Archiwalni” - czyli radiowego wehikułu czasu. Współpracuje z Teatrem Polskiego Radia. Laureat Grand Prix i Nagród za opracowanie muzyczne słuchowisk na festiwalu „Dwa teatry” w Sopocie. Absolwent „Miodowej” w klasie kontrabasu prof. Kazimierza Jendrysiaka. Uczył się też kompozycji w klasie prof. Sławomira Czarneckiego i dyrygentury w klasie prof. Katarzyny Sokołowskiej.
 
„Miodowa” to jedna z najlepszych rzeczy jakie spotkały mnie w życiu. To szkoła, z której nie chciałem wychodzić. Muzyki zacząłem się uczyć kiedy miałem 16 lat i pochłonęła mnie bez reszty. Nie poznałbym tego świata, gdyby nie genialni, mądrzy ludzie (dyrektorzy, nauczyciele, koledzy), których spotkałem na „Miodowej”. Cudowny, magiczny świat tworzony przez wspaniałych ludzi.

IMAGE

Tomasz Raff - bas, solista Opery Wrocławskiej

Miodowa to był wybór z przypadku, absolutny początek drogi artystycznej.
Spędziłem tu setki godzin, głównie na samotnych zmaganiach z odkrywanym w sobie instrumentem, ale pod wyrozumiałym, ciepłym i inspirującym okiem prof.A.K.Drabika - mojego pierwszego pedagoga, znającego mój głos "od podszewki". Poznałem każdy centymetr kwadratowy tutejszych ćwiczeniówek, smak pierwszych porażek i sukcesów. Powstałe tutaj plany i marzenia staram się teraz skutecznie realizować. "Miodowa" jest i pozostanie moim pierwszym artystycznym domem, do którego wracam i będę wracał, choćby tylko myślami. Tu wszystko się zaczęło.

Fundacja

Przy ZPSM nr 1 działa Fundacja im.

J. Elsnera, która prowadzi Instytut Muzyczny, ... więcej

Aktualności

Plan pracy ZPSM Nr 1 na rok 2017/2018

 

 czytaj więcej...

nagl zerowka

zaprasza na zajęcia umuzykalniające dzieci w wieku 3-6 lat.

więcej...