Aktualności
Szkoła
Info dla uczniów
Wydarzenia
Konkursy Ogólnopolski Konkurs CEA Kursy Przesłuchania CEA Koncerty „Miodowa Jesień” Elsner Coro Seminarium dla chórmistrzów Współpraca z Bard College (USA) Współpraca z R. Schumann Hochschule Düsseldorf (Niemcy) Koncerty dla uczniów Szkoły Specjalnej nr 109 Koncert w ramach 40. Marschner Festival Hinterzarten Dzień Edukacji Muzycznej 2017
Galeria Info dla nauczycieli Kontakt Linki Archiwum Jubileusz 70

bard top

 

W dniach 19-24 stycznia 2016 gościliśmy w naszej szkole pedagogów i uczniów konserwatorium muzycznego Bard College ze Stanów Zjednoczonych.
W ramach kontynuowanej artystycznej i dydaktycznej współpracy uczniowie obu szkół pracowali w klasach kameralistyki pod kierunkiem polskich i amerykańskich nauczycieli. Zwieńczeniem wspólnych prób był piękny koncert, który odbył się 23 stycznia 2016 roku w Sali Balowej Zamku Królewskiego.
Młodzi muzycy wykonali wspólnie następujące utwory: J. Brahmsa Trio c-moll,
op. 114 oraz D. Szostakowicza Kwintet fortepianowy g-moll, op. 57. W pierwszej części koncertu goście zagrali również solo. Usłyszeliśmy Scherzo cis-moll,
op. 39 F. Chopina w wykonaniu Domantasa Karaliusa oraz Fantazję na klarnet solo J. Widmanna, którą zaprezentowała Noemi Sallai. Wiolonczelistka Sarah Ghandour wraz z Prof. Marią Sterczyńską wykonały III część Andante Sonaty wiolonczelowej g-moll, op. 19.

 

Kilka dni pobytu naszych gości w Warszawie stały się okazją do zwiedzania miasta. Nauczyciele i uczniowie Bard College zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego oraz do Muzeum Fryderyka Chopina.

 

Ważnymi wydarzeniami wizyty były metodyczne spotkania i lekcje mistrzowskie poprowadzone przez wykładowców Bard College. Prof. Robert Martin zaprezentował wykład „On the Ontology of Musical Works” oraz przeprowadził warsztaty wiolonczelowe. Prof. Marka Gustavsson pracowała z uczniami klas kameralistyki.

 

 


 

 

usa top

Wizyta w Bard College (USA)

 

W dniach 21.02 - 01.03 br. uczniowie OSM II st. im. Zenona Brzewskiego: 
Emilia Jarocka, Gabriela Sęk-Mastej, Daniel Mieczkowski, Mikołaj Burzyński
oraz uczennica PSM II st. im. Józefa Elsnera Agnieszka Podłucka przebywali
w Stanach Zjednoczonych pod opieką pani Dyrektor Iwony Wagi-Parafiniak,
pani Wicedyrektor Anny Misior oraz pani Profesor Joanny Ławrynowicz-Just. Delegacja złożyła wizytę w renomowanym Bard College na zaproszenie dyrektora Konserwatorium Muzycznego w ramach wymiany uczniowskiej. Uczelnia założona została w 1860 roku. Położona jest na pięknym terenie przylegającym do rzeki Hudson, a oddalonym o około 110 mil od Nowego Jorku. Uczniowie uczestniczyli
w zajęciach zespołów kameralnych, które stworzone zostały ze studentów Konserwatorium Muzycznego oraz uczniów Naszych Szkół. Pani prof. Jaonna Ławrynowicz-Just poprowadziła master class dla pianistów Bard College. Uwieńczeniem wspólnego tygodnia pracy był koncert, na którym wystąpili nasi uczniowie z utworami solowymi z towarzyszeniem pani Profesor Anny Misior, zespoły kameralne powstałe w czasie wymiany oraz profesorowie Konserwatorium wspólnie z panią Profesor Joanną Ławrynowicz-Just. W programie koncertu znalazły się utwory: Wiłkomirskiego, Chopina, Brahmsa, Mozarta, Ysaÿa, Takitakiszwilego oraz Schuberta. W czasie tygodniowego pobytu grupa udała się na całodniową wycieczkę do Nowego Jorku oraz zwiedziła muzeum i bibliotekę Franklina D. Roosevelta. Wyjazd do USA, współpraca z amerykańskimi kolegami były dla nas dużym przeżyciem i wielką przyjemnością. Z radością oczekujemy naszych amerykańskich kolegów, którzy przybędą z rewizytą w styczniu 2016 roku.

Mikołaj Burzyński

 

usa 1 usa 2
usa 3 usa 4

 

zobacz więcej zdjęć...

 

Grudzień 2017
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Absolwenci
IMAGE

skrzypek, solista, członek Lutosławski Quartet i Zehetmair Quartet, pedagog

“...Liceum Brzewskiego to ważne
dla mnie miejsce...”

IMAGE

Pianista  koncertujący w najlepszych salach świata:  Carnegie Hall w Nowym Yorku,  Festspielehaus w Salzburgu, Berliner Philharmoniker,  Concertgebouw w Amsterdamie,  i wiele innych;  prowadzi klasy mistrzowskie na świecie; propagator muzyki polskiej; Prezes stowarzyszenia pianistów –pedagogów EPTA Poland  oraz  Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Polskiej im Paderewskiego w Warszawie.

Jestem jednym z nielicznych, którzy ukończyli obie szkoły – „mała i dużą Miodową”. Jako uczeń spędziłem tu kilkanaście lat mojego życia i wspominam ten czas z sentymentem… To był mój drugi dom. Wspaniali nauczyciele, wspaniała atmosfera, wspaniałe koleżanki… i koledzy. Pamiętam pączki od Bliklego, które wszystkim uczniom fundował Artur Rubinstein,  ilekroć był w Warszawie. Tu przeżyłem moje pierwsze koncerty i wyjazdy zagraniczne. Być jako 10 –latek  w Paryżu na koncertach  to przeżycie którego się nie zapomina…  Tu po raz pierwszy koncertowałem pod dyrekcja Maestro Maksymiuka – prowadził on wtedy orkiestrę szkolną. Artystyczna atmosfera współpracy była zawsze najważniejszym elementem,  który do dziś wspominają wszyscy absolwenci na całym  świecie. Taka jest Miodowa i taką zostanie... 

IMAGE

altowiolista słynnego kwartetu smyczkowego Belcea, dyrygent, profesor londyńskiej Guildhall School of Music and Drama w Londynie

„Z wielką nostalgią wspominam moje lata w szkole na ulicy Miodowej. W wieku kilkunastu lat w młodym muzyku rodzą sie i krystalizują marzenia i plany związane z jego muzyczną przyszłością. Dzięki wspaniałym pedagogom i utalentowanym koleżankom i kolegom (z którymi przyjaźnie kwitną po dziś dzień...) moja szkoła była wspaniałym miejscem dla podsycania tych muzycznych pragnień... Z wielką radością wracam do mojej starej szkoły na spotkania z młodzieżą. "Miodowa" jest oazą muzycznego optymizmu i idealizmu. Daje wspaniały start młodym utalentowanym muzykom...”

IMAGE

pianista, pedagog

“...w naszej szkole panuje fantastyczna atmosfera sprzyjająca rozwojowi najlepszych...”

IMAGE

Koncertmistrz Orkiestry Filharmonii Narodowej,
Pedagog UMFC

"Zastanawiam się jak przez lata nauki gry na skrzypcach, której towarzyszyło wiele konkursów i występów, oraz jednoczesnym intensywnym życiu towarzyskim ze szkolnymi koleżankami i kolegami udało mi się czegoś nauczyć w innych dziedzinach (przedmiotach ogólnokształcących). Było to możliwe chyba tylko na Miodowej!"

IMAGE

Reżyser dźwięku, współwłaściciel wydawnictwa płytowego DUX (ponad 110 nagród zagranicznych, 47 Fryderyków)

Miodowa” … to mój czas „ wielkiej rzeźby”, tu nauczyłam się wszystkiego: walczyć z tremą egzaminacyjną i pić herbatę bez cukru (był na kartki), odpisywać na liściki miłosne (tak, tak, nie było wtedy SMSów) i podejmować odważne decyzje: nie będę przeciętną pianistką, spróbuję zostać reżyserem dźwięku ( a to dopiero!). Ale naprawdę „Miodowa” stała się „moja” po dyplomach obu moich synów: Aleksandra i Michała( „Tradition, tradition”). Kocham to miejsce!

 

IMAGE

kompozytor, dyrygent, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie

..."Miodowa" przyniosła mi mnóstwo
inspiracji na całe życie, a także wielkie
przyjaźnie, które trwają do dziś...”

IMAGE

dziennikarz Programu 2 Polskiego Radia. Prowadzi "Poranek Dwójki”. Autor "Archiwalni” - czyli radiowego wehikułu czasu. Współpracuje z Teatrem Polskiego Radia. Laureat Grand Prix i Nagród za opracowanie muzyczne słuchowisk na festiwalu „Dwa teatry” w Sopocie. Absolwent „Miodowej” w klasie kontrabasu prof. Kazimierza Jendrysiaka. Uczył się też kompozycji w klasie prof. Sławomira Czarneckiego i dyrygentury w klasie prof. Katarzyny Sokołowskiej.
 
„Miodowa” to jedna z najlepszych rzeczy jakie spotkały mnie w życiu. To szkoła, z której nie chciałem wychodzić. Muzyki zacząłem się uczyć kiedy miałem 16 lat i pochłonęła mnie bez reszty. Nie poznałbym tego świata, gdyby nie genialni, mądrzy ludzie (dyrektorzy, nauczyciele, koledzy), których spotkałem na „Miodowej”. Cudowny, magiczny świat tworzony przez wspaniałych ludzi.

IMAGE

Tomasz Raff - bas, solista Opery Wrocławskiej

Miodowa to był wybór z przypadku, absolutny początek drogi artystycznej.
Spędziłem tu setki godzin, głównie na samotnych zmaganiach z odkrywanym w sobie instrumentem, ale pod wyrozumiałym, ciepłym i inspirującym okiem prof.A.K.Drabika - mojego pierwszego pedagoga, znającego mój głos "od podszewki". Poznałem każdy centymetr kwadratowy tutejszych ćwiczeniówek, smak pierwszych porażek i sukcesów. Powstałe tutaj plany i marzenia staram się teraz skutecznie realizować. "Miodowa" jest i pozostanie moim pierwszym artystycznym domem, do którego wracam i będę wracał, choćby tylko myślami. Tu wszystko się zaczęło.

Fundacja

Przy ZPSM nr 1 działa Fundacja im.

J. Elsnera, która prowadzi Instytut Muzyczny, ... więcej

Aktualności

Plan pracy ZPSM Nr 1 na rok 2017/2018

 

 czytaj więcej...

nagl zerowka

zaprasza na zajęcia umuzykalniające dzieci w wieku 3-6 lat.

więcej...