Aktualności
Szkoła
Info dla uczniów
Wydarzenia
Konkursy Ogólnopolski Konkurs CEA Kursy Przesłuchania CEA Koncerty „Miodowa Jesień” Elsner Coro Seminarium dla chórmistrzów Współpraca z Bard College (USA) Współpraca z R. Schumann Hochschule Düsseldorf (Niemcy) Koncerty dla uczniów Szkoły Specjalnej nr 109 Koncert w ramach 40. Marschner Festival Hinterzarten Dzień Edukacji Muzycznej 2017
Galeria Info dla nauczycieli Kontakt Linki Archiwum Jubileusz 70

 

coro top

 

Elsner Coro i prof. Katarzyna Sokołowska
Laureatami
Międzynarodowego Szczecińskiego Festiwalu
Muzyki Pasyjnej

 

W dniu 8 kwietnia 2017 roku Chór Elsner Coro wziął udział w konkursie chóralnym w Szczecinie - mieście z zabytkowymi kamienicami i charakterystycznym gwieździstym układem ulic, podobnym do tego w Paryżu, Londynie czy Berlinie.
Przesłuchania konkursowe odbyły się przed południem w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego. Nasz chór wystąpił w kategorii „chóry młodzieżowe”. Zaprezentował następujący program:
Miklós Kocsár – Salve Regina
Józef Świder – Stabat Mater
Oreste Ravanello – Improperium exspectavit
Piotr Jańczak – Miserere
Naszą prezentację oceniało jury w składzie:
prof. Elżbieta Wtorkowska (Polska) – przewodnicząca jury
dr Lucia Beresova (Hiszpania) – członek jury
dr Jon Fylling (Norwegia) – członek jury
dr Justin Hazelgrove (Szwecja) – członek jury
Silvio Cortez (Portugalia) – członek jury
dr hab. Iwona Wiśniewska-Salamon – sekretarz
W konkursie wzięło udział 20 chórów w 7 regulaminowych kategoriach.

 

Po konkursowych emocjach przyszedł czas na chwilę odpoczynku. Wybrałyśmy się na krótką wycieczkę po mieście. Przy Pałacu Velthusena – siedzibie Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego – próbowałyśmy odgadnąć czyje podobizny zdobią elewację budynku. Dla podkreślenia, iż miejsce to jest związane z muzyką, na fasadzie pałacu znajdują się wizerunki Karola Szymanowskiego, Feliksa Nowowiejskiego Stanisława Moniuszki i Fryderyka Chopina oraz Bedřicha Smetany, Ignacego Jana Paderewskiego, Henryka Wieniawskiego, Antonina Dwořaka, Sergiusza Prokofiewa, Igora Strawińskiego, Giuseppe Verdiego, Antonio Vivaldiego, Michała Glinki, Claude Debussy’ego, Jeana Sibeliusa, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Karola Loewego (szczecińskiego kompozytora i organisty), Ludwiga van Beethovena, Johanna Sebastiana Bacha, Edvarda Griega.
Duże wrażenie zrobiła na nas Bazylika archikatedralna pw. św. Jakuba, która jest najważniejszym kościołem miasta Szczecina. Zwiedzanie świątyni rozpoczęłyśmy od wycieczki na taras widokowy usytuowany na wysokości 56 metrów. Z góry, przy dobrej widoczności, można podziwiać panoramę na odległość do 40 kilometrów. Obejrzałyśmy także zabytkowe wnętrze Bazyliki. Przed głównym ołtarzem chór spontanicznie zaśpiewał jeden z utworów przygotowanych na konkurs zachwycając się wyjątkową akustyką ogromnej Bazyliki.

 

W godzinach popołudniowych przyjechałyśmy do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Ta przepiękna, nowoczesna budowla zdobyła główną nagrodę Unii Europejskiej im. Miesavander Rohe 2015 (najważniejszy w Europie konkurs architektoniczny). O godz. 16.00 rozpoczął się Koncert – Misterium Pasyjne,
w którym nasz chór zaprezentował trzy utwory.
Udział w Międzynarodowego Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Pasyjnej
w Szczecinie zakończył się wielkim sukcesem chóru Elsner Coro oraz prof. Katarzyny Sokołowskiej. Chór otrzymał Złote Pasmo (94 pkt.) zaś dyrygent Elsner Coro - prof. Katarzyna Sokołowska – Nagrodę Specjalną dla najlepszego dyrygenta festiwalu.

 

 

zobacz galerię zdjęć...

 

coro dyplomy

 

 

 


 

 

 

logo2

dzien edu

 

19 października 2016 roku chór Elsner Coro wziął udział w organizowanym przez PWM Dniu Edukacji Muzycznej w Krakowie. Program tegorocznej edycji obejmował ponad 20 wydarzeń, wśród których znalazły się lekcje pokazowe, warsztaty chóralne i wykłady prowadzone przez wybitnych specjalistów: pedagogów, kompozytorów i autorów publikacji. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – zgromadziła ponad 200 uczestników z całej Polski.
Dzień Edukacji Muzycznej dedykowany jest nauczycielom gry na różnych instrumentach, dyrygentom chórów i orkiestr szkolnych, a także bibliotekarzom szkół muzycznych wszystkich stopni. Ma na celu wymianę doświadczeń między pedagogami, a także przedstawienie nowatorskich metod nauczania i nowych publikacji nutowych wydawanych przez PWM oraz wydawnictwa współpracujące.
Nowością tegorocznego Dnia Edukacji Muzycznej były warsztaty dla dyrygentów chóralnych. Jedną z części poprowadziła prof. dr hab. Katarzyna Sokołowska
z chórem Elsner Coro. W programie zajęć wykorzystane zostały kompozycje Romualda Twardowskiego oraz Wojciecha Kałamarza.

 

 

 

 


 

 

 

 

coro2205 top

 

Koncert z okazji 1050-lecia Chrztu Polski

O dziejach naszego kraju opowiadają nie tylko dokumenty i prace historyczne. Wiele ważnych momentów zapisanych zostało w pieśniach. W związku z faktem, że w 2016 roku obchodzimy 1050 rocznicę Chrztu Polski, w dniu 22 maja 2016 roku odbył się koncert o charakterze patriotycznym, który wypełniły pieśni
i piosenki związane z bogatą historią naszego kraju. Prezentowana muzyka dawniej służyła podtrzymywaniu ducha narodu w trudnych momentach jego dziejów, a obecnie stanowi rodzaj muzycznych pomników pamięci narodowej.

W koncercie wziął udział Chór Mieszany PSM II st. im. J. Elsnera pod dyrekcją Katarzyny Sokołowskiej, zespół instrumentalny, duet (Katarzyna Drozd – klarnet, Antoni Kwiatkowski – akordeon). Słowo wiążące przygotowała Pani Magdalena Suszka.

Nasz koncert rozpoczęliśmy od wykonania „Bogurodzicy”. Pieśń ta to niewątpliwie największa chluba i najcenniejszy utwór polskiego słownika narodowego
a jednocześnie pierwsza pieśń hymniczna w języku polskim. Kolejnym punktem programu był hymn - utwór Ignacego Krasickiego o incipicie Święta miłości kochanej ojczyzny. Został on napisany po gorzkich doświadczeniach konfederacji barskiej oraz pierwszego rozbioru Polski. Dał początek liryce patriotycznej doby niewoli. Po nim zabrzmiała pieśń patriotyczna pt. Piękna nasza Polska cała.
Utwór stanowi pochwałę polskiego krajobrazu, kultury i tradycji.

Podczas koncertu zostały wykonane utwory wywodzące się z różnych regionów Polski. Muzyczną podróż przez kolejne obszary naszej ojczyzny zainicjowały „Preludia taneczne” Witolda Lutosławskiego. Miniatury te, choć o ludowym charakterze, są raczej uogólnionymi impresjami na temat konwencji ludowej „taneczności”. W rejon Śląska Cieszyńskiego przenieśliśmy się dzięki utworowi Gronie nasze, gronie … Następnie chór z towarzyszeniem duetu - klarnet
z akordeonem - wykonał mazura Rżnijcie nam od ucha oraz wywodzącą się z Wielkopolski marszową piosenkę Na nowej górze, w której podjęty został często spotykany po powstaniu listopadowym motyw romansowo-wojenny.
Na zakończenie części z muzyką ludową wykonano pieśń Wesół i szczęśliwy. Utwór ten uznawany jest za jedną z najwybitniejszych XIX-wiecznych stylizacji ludowych. Wesoła i dziarska melodia doskonale koresponduje z tekstem sławiącym piękno krakowskiego krajobrazu, radość życia i dumę z bycia Krakowiakiem.

Pieśni patriotyczne odegrały szczególną rolę w dwóch ostatnich stuleciach, kiedy zaborcy wymazali państwo polskie z mapy Europy i starali się zatrzeć w naszej świadomości poczucie polskości i odrębności kulturowej. To pieśni utrzymywały Polaków w przekonaniu, że „jeszcze Polska nie zginęła”. Taką pieśnią jest Jak długo w sercach naszych, która także znalazła się w programie koncertu. Kolejnym wykonanym utworem był Hymn. W kilka dni po wybuchu powstania listopadowego Juliusz Słowacki napisał utwór pod tym tytułem, w którym odnosi się do dawnego symbolu patriotycznego i religijnego, do pieśni Bogurodzica. Hymn rozpoczyna się i kończy wezwaniem do Matki Bożej o zaniesienie do Boga próśb o wolność narodu polskiego. Część koncertu o charakterze narodowym zakończyła mało znana Pieśń wolności, do której słowa napisał Stanisław Studziński, a opracowanie muzyczne przygotował Jan Węcowski. Jest to utwór napisany na dzień Święta Państwowego Rzeczypospolitej Polskiej 11 listopada. Wyraża on radość Polaków z odzyskanej po 123 latach niewoli niepodległości. Nareszcie można było czcić symbole narodowe i śmiało manifestować Polskość.

Nasz koncert rozpoczęliśmy i zakończyliśmy pieśnią ojczystą.
Chór z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego wykonał Rotę i Boże coś Polskę. Koncert w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w ramach Festiwalu Muzyki Kameralnej na Bielanach  prowadził Wojciech Sztyk. Towarzysząca muzyce narracja została opracowana przez Panią Magdalenę Suszkę.

 

Program koncertu.pdf

 

coro2205 1 coro2205 2
coro2205 3 coro2205 4

 

 

 

 


 

 

 

piesni pat top

Koncert Pieśni Patriotycznych

 

W dniu 15 listopada 2015 roku, w kościele Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na Bielanach odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Chóru PSM
II st. im. J. Elsnera. Wieczór wypełniły pieśni a cappella oraz z towarzyszeniem kameralnego zespołu instrumentalnego. Okoliczności powstania prezentowanych kompozycji przedstawił w słowie wiążącym Mikołaj Burzyński.
W programie koncertu znalazły się pieśni żołnierskie z okresu powstania styczniowego i listopadowego oraz hymny. „Bywaj dziewczę zdrowe” opracował specjalnie na potrzeby koncertu uczeń klasy organów - Dominik Łęczycki.
Solo w tym utworze wykonał Bartosz Szwaciński.

 

Program.pdf

 

piesni patriotyczne plakat

 

 

 


 

 

 

konferencja

„Elsner Coro” na VII Ogólnopolskiej Konferencji Metodycznej
Nauczycieli Muzyki w Warszawie

 

W dniach 24-25 kwietnia 2015 r. odbyła się w Warszawie VII Ogólnopolska Konferencja Nauczycieli Muzyki organizowana przez Stowarzyszenie Nauczycieli Muzyki we współpracy ze Służewskim Domem Kultury, Instytutem Muzyki i Tańca, Narodowym Instytutem Audiowizualnym oraz Związkiem Kompozytorów Polskich, dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego oraz firmy Zibi S.A. – wyłącznego przedstawiciela marki Casio w Polsce. W programie konferencji znalazły się ciekawe warsztaty, koncerty, prelekcje i prezentacje.

Dziewczęta z zespołu „Elsner Coro” wzięły udział w warsztacie metodycznym. Pokaz pracy z chórem stanowił ilustrację prelekcji prof. Katarzyny Sokołowskiej pt. "Śpiew w chórze jako forma kształcenia muzycznego".

 

plakat konferencji

 

 

 


 

 

nagrody chor top

 ELSNER CORO laureatem

V Międzynarodowego Konkursu Chóralnego

"Kaunas Musica Religiosa"!

 

Elsner Coro laimi konkursas!
Elsner Coro, znany również jako chór Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia
im. J. Elsnera, istnieje od dwudziestu lat i cieszy się doskonałą renomą.
Przez cały czas działalności regularnie nagradzany był pierwszymi miejscami, wielokrotnie przyzwano mu także Grand Prix, na konkursach krajowych
i zagranicznych.  Uważam, że wspaniałym "prezentem" na "porcelanowy jubileusz" okazał się tegoroczny występ na konkursie Kaunas Musica Religiosa
w Kownie. Chór wywalczył pierwsze miejsce, p. Katarzyna Sokołowska otrzymała ponadto dyplom dla najepszego dyrygenta.

 

Oprócz oczywistych walorów wyjazdu związanych z osiągnięciami uczennic naszej szkoły (w tym roku chór przybrał bowiem status "żeńskiego"), warto wspomnieć o całości podróży, która bardzo przypadła do gustu wszystkim uczestniczkom. Kowno, czy też używając rodzimej nazwy - Kaunas,
okazało się spokojnym, mało zaludnionym miastem. Hotel, w którym mieszkaliśmy mieścił się przy jego głównym deptaku, można by rzec "Krakowskim Przedmieściu Kowna", a jednak wyglądając przez okno,
czy też spacerując zabytkowymi uliczkami nie czuło się pośpiechu i tłoku typowego dla najbardziej reprezentacyjnych miejsc danej metropolii.
Oczywiście, Kowno metropolią nie jest. Chociaż to drugie co do wielkości miasto na Litwie, należy pamiętać, że mówimy tu o małym i raczej '"cichym" na arenie międzynarodowej kraju. Co nie znaczy, że pozbawionym historii. Wręcz przeciwnie - historia, tak bliska Polsce, przypominała o sobie na każdym kroku. Czy to w architekturze, czy w podobieństwie języków, czy poprzez polskie napisy, które można było zaobserwować zwłaszcza ostatniego dnia wyjazdu, podczas zwiedzania Wilna.

 

Stolica Litwy okazała się piękna i ciekawa, osobiście żałuję, że spędziliśmy
w niej jedynie trzy godziny, jestem pewna, że to za mało, aby w pełni odetchnąć powietrzem, w którym, zdawać by się mogło, wciąż unosi się duch poezji Mickiewicza, nawiedza nas i inspiruje, jak niegdyś naszego wieszcza narodowego. Udało nam się jednak zobaczyć co ważniejsze zabytki, takie jak słynny kościół Piotra i Pawła, w którym warto było zwrócić uwagę na osobliwy, kryształowy żyrandol w kształcie majestatycznej łodzi. Jej dziób przedstawiał głowę smoka
o wykrzywionej twarzy, wypluwającego kotwicę. Moim zdaniem rzecz bardzo niezwykła w kościele, będącym jednym z najważniejszych miejsc w mieście, zwłaszcza jeżeli porównało się żyrandol do reszty wnętrza, utrzymanej w pięknym, lecz zupełnie odmiennym stylu.

 

Chórzystki miały też okazję podziwiać bazylikę archikatedralną, której wygląd zaskakiwał podobnie jak żyrandol. Bo czy często ma się możliwość przebywać
w kościele katolickim, którego architektura utrzymana jest w stylu starogreckiego panteonu? Miałam wrażenie, że wchodząc na mszę mogę się spodziewać raczej ceremonii składania ofiar Zeusowi, niż katolickich obrzędów. Oczywiście przeczucia nie okazały się słuszne :)

 

Trzecim wartym wspomnienia zabytkiem był kościół św. Anny, który jest tzw. ostatnim budynkiem gotyckim na wschodzie Europy, wyznacza niejako granicę wpływów zachodnich na architekturę. Oczywiście w programie zwiedzania nie zabrakło też domu, w którym mieszkał Adam Mickiewicz, nie obyło się także
bez pamiątkowego zdjęcia na tle wielkiego pomnika poety.

 

Do dobrych wspomnień z wyjazdu zaliczyć trzeba na pewno pokonkursowy koncert laureatów w jednym z kowneńskich kościołów. We wspaniałej akustyce
po raz ostatni na Litwie wybrzmiały cztery utwory o tematyce religijnej, wykonane przez Elsner Coro. Dziewczyny otrzymały rzęsiste brawa, a wyjątkowy nastrój koncertu dał się odczuć chyba wszystkim. To było dobre zwieńczenie wizyty w Kownie i zakończenie "części artystycznej wyjazdu". Wróciłyśmy do Warszawy
z głosami zmęczonymi, ale zadowolone i pełne dobrych wrażeń. Mam nadzieję,
że w przyszłym roku chór weźmie udział w kolejnym ciekawym konkurdzie i dane mi będzie na niego pojechać.

Elżbieta Wojakowska

 

Zobacz galerię zdjęć...

 

kowno dypl bottom

 

 

 

 


 

 

 

elsner coro top

„Elsner Coro” na konkursach chóralnych

 

Chór Żeński PSM II st. im. J. Elsnera – Elsner Coro – laureatem konkursów chóralnych !
W dniach 9 i 10 maja 2014 roku Chór Żeński PSM II st. im. J. Elsnera

– Elsner Coro – wziął udział w konkursach chóralnych o zasięgu regionalnym

i ogólnopolskim.

 

9 maja Elsner Coro wystąpiłyśmy na III Festiwalu Szkół Muzycznych Regionu Mazowieckiego. W nowej, imponującej Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach śpiewałyśmy następujące utwory:
Javier Busto – Salve Regina
Józef Świder – Moja piosnka
Paweł Czesnakow – Gospodi spasi
Walter Schumann (opr. Marek Jasiński) – Wariacje na temat „Gdy wszyscy święci idą do nieba”

 

Udział w konkursowym przesłuchaniu, poddanie się ocenie Jurorów (profesorowie uczelni z Bydgoszczy, Wrocławia i Poznania) był z pewnością najważniejszym

dla nas punktem pobytu na Festiwalu. Trzeba wspomnieć, że miłe wrażenia pozostawiły także prezentacje innych zespołów, których miałyśmy okazję posłuchać oraz wspaniała, profesjonalna organizacja Festiwalu. Serdecznie dziękujemy za życzliwość i opiekę Osobom za nią odpowiedzialną.

 

Po opuszczeniu gościnnych Siedlec ruszyłyśmy w podróż do Krakowa.

Ciepły, miły wieczór spędziłyśmy spacerując po Rynku Starego Miasta

i magicznym Kazimierzu, a przedpołudnie w dniu następnym – na Wzgórzu Wawelskim. Tu spotkała nas ciekawa niespodzianka. Przed Katedrą natknęłyśmy się na orszak rektorów uczelni z całego świata, którzy przyjechali do Krakowa

na uroczystości Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ich wspaniałe, barwne, oryginalne togi zachwycały nas i zgromadzonych przed świątynią turystów.

 

W tym dniu, o 13.00, Elsner Coro wystąpił na XVI Małopolskim Konkursie Chórów „O złotą strunę”. Wykonałyśmy trzy utwory a cappella słuchając się uważnie, poznając akustykę nieznanej nam stylowej Sali Rycerskiej w Zamku Królewskim

w Niepołomicach. Po występie obejrzałyśmy zamek Kazimierza Wielkiego, zrobiłyśmy dziesiątki zdjęć. A potem był czas na obiad i lody. Właśnie wtedy dostałyśmy wiadomość, że to nasz chór wyśpiewał Nagrodę Grand Prix

na konkursie w Siedlcach a prof. Katarzyna Sokołowska otrzymała Nagrodę

dla najlepszego dyrygenta Festiwalu. Cóż to była za radość!

 

Wyniki konkursu w Niepołomicach były dla nas także wielką radością

i satysfakcją. Otrzymałyśmy I miejsce w kategorii chórów młodzieżowych

i akademickich oraz Nagrodę specjalną - Grand Prix – Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza.

 

Po powrocie z wyjazdu powitał nas w szkole plakat z gratulacjami od Dyrekcji. Powinszowania rozpoczynały słowa: Niepokonany chór…

 

elsner coro 1 elsner coro 2
elsner coro 3 elsner coro 4

 

zobacz więcej zdjęć...

Grudzień 2017
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Absolwenci
IMAGE

skrzypek, solista, członek Lutosławski Quartet i Zehetmair Quartet, pedagog

“...Liceum Brzewskiego to ważne
dla mnie miejsce...”

IMAGE

Pianista  koncertujący w najlepszych salach świata:  Carnegie Hall w Nowym Yorku,  Festspielehaus w Salzburgu, Berliner Philharmoniker,  Concertgebouw w Amsterdamie,  i wiele innych;  prowadzi klasy mistrzowskie na świecie; propagator muzyki polskiej; Prezes stowarzyszenia pianistów –pedagogów EPTA Poland  oraz  Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Polskiej im Paderewskiego w Warszawie.

Jestem jednym z nielicznych, którzy ukończyli obie szkoły – „mała i dużą Miodową”. Jako uczeń spędziłem tu kilkanaście lat mojego życia i wspominam ten czas z sentymentem… To był mój drugi dom. Wspaniali nauczyciele, wspaniała atmosfera, wspaniałe koleżanki… i koledzy. Pamiętam pączki od Bliklego, które wszystkim uczniom fundował Artur Rubinstein,  ilekroć był w Warszawie. Tu przeżyłem moje pierwsze koncerty i wyjazdy zagraniczne. Być jako 10 –latek  w Paryżu na koncertach  to przeżycie którego się nie zapomina…  Tu po raz pierwszy koncertowałem pod dyrekcja Maestro Maksymiuka – prowadził on wtedy orkiestrę szkolną. Artystyczna atmosfera współpracy była zawsze najważniejszym elementem,  który do dziś wspominają wszyscy absolwenci na całym  świecie. Taka jest Miodowa i taką zostanie... 

IMAGE

altowiolista słynnego kwartetu smyczkowego Belcea, dyrygent, profesor londyńskiej Guildhall School of Music and Drama w Londynie

„Z wielką nostalgią wspominam moje lata w szkole na ulicy Miodowej. W wieku kilkunastu lat w młodym muzyku rodzą sie i krystalizują marzenia i plany związane z jego muzyczną przyszłością. Dzięki wspaniałym pedagogom i utalentowanym koleżankom i kolegom (z którymi przyjaźnie kwitną po dziś dzień...) moja szkoła była wspaniałym miejscem dla podsycania tych muzycznych pragnień... Z wielką radością wracam do mojej starej szkoły na spotkania z młodzieżą. "Miodowa" jest oazą muzycznego optymizmu i idealizmu. Daje wspaniały start młodym utalentowanym muzykom...”

IMAGE

pianista, pedagog

“...w naszej szkole panuje fantastyczna atmosfera sprzyjająca rozwojowi najlepszych...”

IMAGE

Koncertmistrz Orkiestry Filharmonii Narodowej,
Pedagog UMFC

"Zastanawiam się jak przez lata nauki gry na skrzypcach, której towarzyszyło wiele konkursów i występów, oraz jednoczesnym intensywnym życiu towarzyskim ze szkolnymi koleżankami i kolegami udało mi się czegoś nauczyć w innych dziedzinach (przedmiotach ogólnokształcących). Było to możliwe chyba tylko na Miodowej!"

IMAGE

Reżyser dźwięku, współwłaściciel wydawnictwa płytowego DUX (ponad 110 nagród zagranicznych, 47 Fryderyków)

Miodowa” … to mój czas „ wielkiej rzeźby”, tu nauczyłam się wszystkiego: walczyć z tremą egzaminacyjną i pić herbatę bez cukru (był na kartki), odpisywać na liściki miłosne (tak, tak, nie było wtedy SMSów) i podejmować odważne decyzje: nie będę przeciętną pianistką, spróbuję zostać reżyserem dźwięku ( a to dopiero!). Ale naprawdę „Miodowa” stała się „moja” po dyplomach obu moich synów: Aleksandra i Michała( „Tradition, tradition”). Kocham to miejsce!

 

IMAGE

kompozytor, dyrygent, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie

..."Miodowa" przyniosła mi mnóstwo
inspiracji na całe życie, a także wielkie
przyjaźnie, które trwają do dziś...”

IMAGE

dziennikarz Programu 2 Polskiego Radia. Prowadzi "Poranek Dwójki”. Autor "Archiwalni” - czyli radiowego wehikułu czasu. Współpracuje z Teatrem Polskiego Radia. Laureat Grand Prix i Nagród za opracowanie muzyczne słuchowisk na festiwalu „Dwa teatry” w Sopocie. Absolwent „Miodowej” w klasie kontrabasu prof. Kazimierza Jendrysiaka. Uczył się też kompozycji w klasie prof. Sławomira Czarneckiego i dyrygentury w klasie prof. Katarzyny Sokołowskiej.
 
„Miodowa” to jedna z najlepszych rzeczy jakie spotkały mnie w życiu. To szkoła, z której nie chciałem wychodzić. Muzyki zacząłem się uczyć kiedy miałem 16 lat i pochłonęła mnie bez reszty. Nie poznałbym tego świata, gdyby nie genialni, mądrzy ludzie (dyrektorzy, nauczyciele, koledzy), których spotkałem na „Miodowej”. Cudowny, magiczny świat tworzony przez wspaniałych ludzi.

IMAGE

Tomasz Raff - bas, solista Opery Wrocławskiej

Miodowa to był wybór z przypadku, absolutny początek drogi artystycznej.
Spędziłem tu setki godzin, głównie na samotnych zmaganiach z odkrywanym w sobie instrumentem, ale pod wyrozumiałym, ciepłym i inspirującym okiem prof.A.K.Drabika - mojego pierwszego pedagoga, znającego mój głos "od podszewki". Poznałem każdy centymetr kwadratowy tutejszych ćwiczeniówek, smak pierwszych porażek i sukcesów. Powstałe tutaj plany i marzenia staram się teraz skutecznie realizować. "Miodowa" jest i pozostanie moim pierwszym artystycznym domem, do którego wracam i będę wracał, choćby tylko myślami. Tu wszystko się zaczęło.

Fundacja

Przy ZPSM nr 1 działa Fundacja im.

J. Elsnera, która prowadzi Instytut Muzyczny, ... więcej

Aktualności

Plan pracy ZPSM Nr 1 na rok 2017/2018

 

 czytaj więcej...

nagl zerowka

zaprasza na zajęcia umuzykalniające dzieci w wieku 3-6 lat.

więcej...