Aktualności
Szkoła
Info dla uczniów
Wydarzenia
Konkursy Ogólnopolski Konkurs CEA Kursy Przesłuchania CEA Koncerty „Miodowa Jesień” Elsner Coro Seminarium dla chórmistrzów Współpraca z Bard College (USA) Współpraca z R. Schumann Hochschule Düsseldorf (Niemcy) Koncerty dla uczniów Szkoły Specjalnej nr 109 Koncert w ramach 40. Marschner Festival Hinterzarten Dzień Edukacji Muzycznej 2017
Galeria Info dla nauczycieli Kontakt Linki Archiwum Jubileusz 70

BIBLIOTEKA

 

W ZPSM nr 1 funkcjonują dwie biblioteki, z których korzystają nauczyciele, uczniowie i pracownicy :

  • Biblioteka Dużej Miodowej – muzyczna, przeznaczona dla uczniów PSM II st. im. J. Elsnera, OSM II st. im. Z. Brzewskiego oraz Fundacji im. J. Elsnera

W przypadku braku poszukiwanej pozycji uczniowie mogą skorzystać z drugiej biblioteki.

 

 

"Bitwa pod Grunwaldem w Nowej Wilejce".pdf

 

 

Nowości MAJ 2017.pdf

 

 

jak nie czytam

 

Więcej: https://czytamy.org/sprawozdanie-3439-2017-panstwowa-ogolnoksztalcaca-szkola-muzyczna-i-stopnia-im-emila-mlynarskiego-w-zpsm-nr-1-w-warszawie

 

Zobacz galerię zdjęć...

 

 


 

 

polka

 

wk

 Święto Wolnych Książek trwa
od   8 MAJA   do   14 MAJA  

Z Półki Wolnych Książek, znajdującej się w hallu przy szatniach, można wziąć każdą książkę, oznaczoną stempelkiem „WOLNA KSIĄŻKA”.

 

Jeżeli do końca Święta nie wszystkie książki znajdą nowych właścicieli, powędrują dalej – na inne półki Wolnej Książki,  a może nawet na Litwę, do polskiej szkoły.

 

 

1. Przed biblioteką

1. Przed biblioteką

2. W bibliotece, razem ze Skrzyneczką Marzeń

2. W bibliotece razem ze Skrzyneczką Marzeń

3. Zapowiadamy otwarcie Święta

3. Zapowiadamy otwarcie Święta

 

4. Zaczynamy  8 maja, w Dzień Bibliotekarza

4. Zaczynamy  8 maja w Dzień Bibliotekarza

 

5. Godzina 12 - przygotowane!

5. Godzina 12 -przygotowane

 

6. Czytamy )

6. Czytamy

 

7. Wybieramy

7. Wybieramy

 

 

Kiermasz nut w Bibliotece na Dużej Miodowej

 

Rada Rodziców PSM II st. im. J. Elsnera zaprasza do biblioteki DM na kiermasz nut pochodzących z darów (skrzypce, wiolonczela, altówka, gitara).

 

Ceny symboliczne. Zysk zostanie przekazany na zakup nowych nut dla biblioteki. Kiermasz potrwa do 31 maja.

 

 


 

 

fernando

 

 


 

 

usenko

 

Spotkanie autorskie z poetką , panią Natalią Usenko

 

W piątek, 31 marca odbyło się spotkanie poetką, panią Natalią Usenko.
Pani Usenko była uczennicą naszej Szkoły. Dzieci znają jej wierszyki zarówno
z książeczek – własnych czy z naszej biblioteki – jak i z podręczników szkolnych do klasy drugiej i trzeciej. Uczniowie tych klas przygotowali dla pani Natalii kilka jej wierszy, pięknie wyrecytowanych i przeczytanych. Następnie rozpoczęła się „sesja pytań i odpowiedzi”, przeplatana wierszami żywa rozmowa o wszystkim
– o zwierzątkach, o wierszach i … o chłopakach. Wspaniałym zakończeniem było zainscenizowanie bajeczki o królewnie ze zbioru Wierzbowa 13 – i tu nasi uczniowie zadziwili panią Natalię. Do roli królewny zgłosił się bowiem Wiktor (oklaski!), a do roli potwora Maja. Czyli odwrotnie niż zazwyczaj! Wszyscy odegrali swoje role wspaniale, z wielką swobodą i co najważniejsze z wielką radością.
Na koniec długi wąż wił się przez naszą aulę – to uczniowie czekali na autograf swojej „nowej cioci”. PS Biblioteka też dostała autograf!

 

Plakat

 

zobacz zdjęcia w galerii...

 

 

 


 

 

Relacja ze zbiórki książek dla Gimnazjum im. J.I.Kraszewskiego w Wilnie

 

 


 

 

 

10 czerwca Mała Miodowa wzięła udział w wydarzeniu organizowanym w całej Polsce przez redakcję Biblioteki w szkole - „Jak nie czytam, jak czytam” 

 

 


 

 

Uwaga! Przypominamy!
Półka Wolnej Książki na Dużej Miodowej stale do dyspozycji.
Jak zawsze prosi o nową dostawę!

 

 


 

Zapraszamy nauczycieli do biblioteki CEA
Biblioteka jest dostępna dla wszystkich nauczycieli szkół artystycznych!
 ul. Ciasna 15 m. 26 ; tel. 22 831-98-61,

poniedziałki: 12 - 19 i czwartki: 9 - 16

Do wyrobienia karty bibliotecznej potrzebny dowód osobisty.

 

Biblioteka - poza nutami - gromadzi materiały z zakresu pedagogiki i psychologii oraz szeroko rozumianej sztuki.

 

Nowości biblioteki CEA.pdf

 

Dar WP IV.pdf

 

katalog online: http://ceabiblioteka.pl

 

 

 Informacja o nowościach zakupionych do biblioteki CEA - w naszej bibliotece

na DM.


 

Grudzień 2017
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Absolwenci
IMAGE

skrzypek, solista, członek Lutosławski Quartet i Zehetmair Quartet, pedagog

“...Liceum Brzewskiego to ważne
dla mnie miejsce...”

IMAGE

Pianista  koncertujący w najlepszych salach świata:  Carnegie Hall w Nowym Yorku,  Festspielehaus w Salzburgu, Berliner Philharmoniker,  Concertgebouw w Amsterdamie,  i wiele innych;  prowadzi klasy mistrzowskie na świecie; propagator muzyki polskiej; Prezes stowarzyszenia pianistów –pedagogów EPTA Poland  oraz  Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Polskiej im Paderewskiego w Warszawie.

Jestem jednym z nielicznych, którzy ukończyli obie szkoły – „mała i dużą Miodową”. Jako uczeń spędziłem tu kilkanaście lat mojego życia i wspominam ten czas z sentymentem… To był mój drugi dom. Wspaniali nauczyciele, wspaniała atmosfera, wspaniałe koleżanki… i koledzy. Pamiętam pączki od Bliklego, które wszystkim uczniom fundował Artur Rubinstein,  ilekroć był w Warszawie. Tu przeżyłem moje pierwsze koncerty i wyjazdy zagraniczne. Być jako 10 –latek  w Paryżu na koncertach  to przeżycie którego się nie zapomina…  Tu po raz pierwszy koncertowałem pod dyrekcja Maestro Maksymiuka – prowadził on wtedy orkiestrę szkolną. Artystyczna atmosfera współpracy była zawsze najważniejszym elementem,  który do dziś wspominają wszyscy absolwenci na całym  świecie. Taka jest Miodowa i taką zostanie... 

IMAGE

altowiolista słynnego kwartetu smyczkowego Belcea, dyrygent, profesor londyńskiej Guildhall School of Music and Drama w Londynie

„Z wielką nostalgią wspominam moje lata w szkole na ulicy Miodowej. W wieku kilkunastu lat w młodym muzyku rodzą sie i krystalizują marzenia i plany związane z jego muzyczną przyszłością. Dzięki wspaniałym pedagogom i utalentowanym koleżankom i kolegom (z którymi przyjaźnie kwitną po dziś dzień...) moja szkoła była wspaniałym miejscem dla podsycania tych muzycznych pragnień... Z wielką radością wracam do mojej starej szkoły na spotkania z młodzieżą. "Miodowa" jest oazą muzycznego optymizmu i idealizmu. Daje wspaniały start młodym utalentowanym muzykom...”

IMAGE

pianista, pedagog

“...w naszej szkole panuje fantastyczna atmosfera sprzyjająca rozwojowi najlepszych...”

IMAGE

Koncertmistrz Orkiestry Filharmonii Narodowej,
Pedagog UMFC

"Zastanawiam się jak przez lata nauki gry na skrzypcach, której towarzyszyło wiele konkursów i występów, oraz jednoczesnym intensywnym życiu towarzyskim ze szkolnymi koleżankami i kolegami udało mi się czegoś nauczyć w innych dziedzinach (przedmiotach ogólnokształcących). Było to możliwe chyba tylko na Miodowej!"

IMAGE

Reżyser dźwięku, współwłaściciel wydawnictwa płytowego DUX (ponad 110 nagród zagranicznych, 47 Fryderyków)

Miodowa” … to mój czas „ wielkiej rzeźby”, tu nauczyłam się wszystkiego: walczyć z tremą egzaminacyjną i pić herbatę bez cukru (był na kartki), odpisywać na liściki miłosne (tak, tak, nie było wtedy SMSów) i podejmować odważne decyzje: nie będę przeciętną pianistką, spróbuję zostać reżyserem dźwięku ( a to dopiero!). Ale naprawdę „Miodowa” stała się „moja” po dyplomach obu moich synów: Aleksandra i Michała( „Tradition, tradition”). Kocham to miejsce!

 

IMAGE

kompozytor, dyrygent, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie

..."Miodowa" przyniosła mi mnóstwo
inspiracji na całe życie, a także wielkie
przyjaźnie, które trwają do dziś...”

IMAGE

dziennikarz Programu 2 Polskiego Radia. Prowadzi "Poranek Dwójki”. Autor "Archiwalni” - czyli radiowego wehikułu czasu. Współpracuje z Teatrem Polskiego Radia. Laureat Grand Prix i Nagród za opracowanie muzyczne słuchowisk na festiwalu „Dwa teatry” w Sopocie. Absolwent „Miodowej” w klasie kontrabasu prof. Kazimierza Jendrysiaka. Uczył się też kompozycji w klasie prof. Sławomira Czarneckiego i dyrygentury w klasie prof. Katarzyny Sokołowskiej.
 
„Miodowa” to jedna z najlepszych rzeczy jakie spotkały mnie w życiu. To szkoła, z której nie chciałem wychodzić. Muzyki zacząłem się uczyć kiedy miałem 16 lat i pochłonęła mnie bez reszty. Nie poznałbym tego świata, gdyby nie genialni, mądrzy ludzie (dyrektorzy, nauczyciele, koledzy), których spotkałem na „Miodowej”. Cudowny, magiczny świat tworzony przez wspaniałych ludzi.

IMAGE

Tomasz Raff - bas, solista Opery Wrocławskiej

Miodowa to był wybór z przypadku, absolutny początek drogi artystycznej.
Spędziłem tu setki godzin, głównie na samotnych zmaganiach z odkrywanym w sobie instrumentem, ale pod wyrozumiałym, ciepłym i inspirującym okiem prof.A.K.Drabika - mojego pierwszego pedagoga, znającego mój głos "od podszewki". Poznałem każdy centymetr kwadratowy tutejszych ćwiczeniówek, smak pierwszych porażek i sukcesów. Powstałe tutaj plany i marzenia staram się teraz skutecznie realizować. "Miodowa" jest i pozostanie moim pierwszym artystycznym domem, do którego wracam i będę wracał, choćby tylko myślami. Tu wszystko się zaczęło.

Fundacja

Przy ZPSM nr 1 działa Fundacja im.

J. Elsnera, która prowadzi Instytut Muzyczny, ... więcej

Aktualności

Plan pracy ZPSM Nr 1 na rok 2017/2018

 

 czytaj więcej...

nagl zerowka

zaprasza na zajęcia umuzykalniające dzieci w wieku 3-6 lat.

więcej...